Neohodnotené

Kamenný koberec 26 kg - Malselva

Kamenný koberec pre interiéry a exteriéry. Vhodný na väčšinu povrchov: okolobazénov, do koupeny,kuchyne, garáže, jako príjazdová cesta nebo do sprchovacieho kúta. Vysoká mechanická aj poveternostné odolnosť. Jednoduchá aplikácia na betón, zámkovú dlažbu alebo nespevnený povrch. viac ako 20 farebných variant a 2 veľkosti kamienkov

Kamenný koberec dodávame kompletné, vrátane dvojsložkového spojiva - stačí správne premiešať a môžete pokladať

Variant
Skladom Skladom Zvoľte variant
Kód: 1388/2 1388/4 Zvoľte variant
€48,58 €40,48 bez DPH

 

Doplnkové parametre

Hmotnosť: 26 Kg 
Zrnitosť: 2 - 4mm / 4mm - 7mm
Spotreba: 16 Kg/m2
Doba schnutia: 24 - 72 hodin
Nanášanie:
Oceľovým hladidlom
Podklad: Penetrácia
Teplota nanášania:  
+5 ° C až + 25 ° C  
Použitie:
Garáže, chodby, okolo bazénov, kúpeľne, sprchové kúty

Vlastnosti kamenného koberca:

plus Extrémne odolný povrch využiteľný v interiéri aj exteriéri   

plus Jednoduchá údržba

plus Odolnosť voči mrazu, vode (je vysoko drenážny) a nečistotám

plus Jednoduchá a rýchla aplikácia

plus Obrovský výber vzorov a farebná stálosť

plus Dve zrnitosti (veľkosti kamienkov)  

 

 

 Spotreba kamenného koberce 

  • Priemerná spotreba je16 kg na m2pri výške kamenného koberca 10mm (vhodné do interiéru a na pochôdzne časti) nebo 22 kg  na m2 při výšce 14 mm (vhodné do exetriéru a pojazdové časti napr. garáž alebo príjazdová cesta).

  • Z jednoho 26kg vedra pripravíte približne 1,7 m2 pri výške kammenného koberca 10 mm nebo 1,2 m2 pri výške kamenného koberca 14 mm.

  • pri nerovnosti povrchu alebo podkladu odporúčame počítať so zvýšenou spotrebou cca o 10%

 

 

Balenie kamenného koberce 

 

Kamenný koberec dodávame namiešaný a pripravený na použitie vrátane dvojzložkového UV stabilného spojiva (živica a tvrdidlo). 

balenie obsahuje 25kg sušeného kameniva (ve frakci 2mm - 4mm nebo 4mm - 7mm) a 1,25L pojiva.

 

 

 

Použitie kamenného koberca 

 

Kamenný koberec je univerzálny povrch využívaný ako vo vnútri aj mimo domu. Využíva sa predovšetkým vďaka svojej odolnosť voči všetkým poveternostným podmienkam (mrazuvzdorný, vodeodolný), vysoké a dlhotrvajúce kvalite a také vzhledu. Kamenný koberec nájdete na:

  • príjazdových cestách
  • okolo bazénov
  • chodbách
  • kouplenách
  • sprchových kútoch
  • stenách a schodoch

 

Vďaka jeho možnosti ho naniesť na väčšinu povrchov sa používa aj tam, kde by iné povrchy nesplnili svoju funkciu. Kamenný koberec možno položiť na betón, zámkovú dlažbu, nespevnený povrch alebo alsfalt. 

 

 

Ako pripraviť a naniesť kamenný koberec? 

 

 

1.Príprava podkladu pod kamenný koberec

 

Pred pokládkou kamenného koberce vyčistite povrch a odstráňte všetky nečistoty. Nepravidlený betón a ďalšie povrchy možno prebrúsiť. Pre zvýšenie kvality a životnosti kamenného koberce možné na podklad použiťpenetraci

 

Ak pokladáte kamenný koberec na nespevnený povrch, nezabudnite ho utlačiť ručným alebo pneumatickým kladivom.

 

TIP: Kamenný koberec možno ukončiť ostrou hranou (odstránením separačné dosky), ukončovacie lištou, obrubníkom alebo do stratena. 

 

2.Premiešanie tvrdidla 

 

Do samostatné, plastové nádoby pridajte obe zmesi spojiva (A - živice a B - tvrdidlo). 

 

Obe zmesi dôkladne (aspoň 2 minúty) premiešavajte. Použite na to hladidlo, drevené miešadlo, nebo miešadlo s nízkymi otáčkami (cca 400 ot./min.). Obe zložky musia byť premiešané dôkladne za účelom získania jednotnej konzistencie a tým aj zaručenie kvality kamenného koberce.

 

 

3.Príprava kamenného koberce

 

Do väčšej plastovej nádoby vsypeme kamienky a pridáme už premiešanú zmes spojiva (tvrdidlo a živice). Výslednú zmes opäť důkladně premiešavame (aspoň 2 minúty) ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami tak, aby bola zmes správne a rovnomerne premiešaná.  

 

4. Nanášanie kamenného koberce 

 

 

Pripravenú a premiešanú zmes ihneď nanášame očisteným murárskym hladidlom. Výslednú plochu sa snažte hladidlom zarovnat do výslednej podoby. Nanášanú zmes nezabudnite hutniť aby ste odstránili vzduchové bubliny v kamennom koberci. 

 

Ak pokladáte väčšie plochy, využite ohobľované dosky k ukončenie plochy tzv. "ostrou hranou". Po odstránení dosky môžete pokračovať a plynule nadviazať - zamedzíte tak nevzhľadným škáram a dodržíte tak jendnolitost kamenného koberce.  

 

Kamenný koberec môžete zaťažiť chůzí už po 24 hodinách. Pre väčšie zaťaženie (automobil, dlhšie zaťaženie človekom) odporúčame počkať niekoľko dní - pre automobil až 7 dní. pri teplotách nad 20oC povrch tvrdne rýchlejšie

 

TIP: Kamenný koberec by mal byť nanášaný pri okolský teplote by  5oC až + 25oC. 

 

 

 

 

 

 

 

Späť do obchodu