Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Čím obložiť komín? Vyskúšajte marmolit.

Pre správne fungovanie vykurovacieho systému je potrebné udržiavať komín v správnom a funkčnom stave. Vzhľadom na to, že komín je zaťažovaný takmer neustále a denne, je nutné, aby mal nielen pekný vzhľad, ale tiež bol každoročne skontrolovaný kominárom. Ak hľadáte estetické a funkčné riešenie pre váš komín, vyskúšajte marmolit na komín.

 

MARMOLIT NA KOMÍN, SOKEL ALEBO STĹP

 

Čo je to marmolit? Jedná sa o prírodný agregát, ktorý je vhodný nielen na komíny, ale je tiež odporúčaný na sokle, stĺpy alebo na terasu. Avšak využiť ho môžete aj v interiéri (kuchyne, kúpeľne). Realizácia marmolit vyzerá luxusne a nevšedne.

Marmolit určený pre komíny je stále obľúbenejšie, či už sa jedná o štandardnú komín alebo systémový komín. Jeho vzhľad pôsobí minimalisticky a industriálne. Zároveň vďaka, jeho vlastnostiam, estetickému vzhľadu, životnosti a jednoduchej údržbe jeho obľúbenosť stále stúpa. Marmolit je vysoko odolný voči mrazu a ďalším nepriaznivým podmienkam počasie.

 

PRÍPRAVA A NANÁŠANIE MARMOLITU NA KOMÍN

 

Na prípravu a nanášanie marmolit je nutnosťou dodržiavať určité pravidlá. Neodporúčame nanášať marmolit v dňoch, kedy je vlhko, prší alebo mrzne. Nepriaznivé podmienky môžu mať vplyv na finálny vzhľad marmolit a stálosť jeho farebného odtieňa.

Ďalej je veľmi dôležité skontrolovať podklad, na ktorý budeme marmolit nanášať. Ak nechcete urobiť chybu, prečítajte si celý návod na prípravu a nanášanie marmolit.

 

NIE STE SI ISTÝ SPOTREBOU MARMOLITU?

 

Vybrali ste si marmolit na komín a neviete koľko ho spotrebujete? Máme pre vás pripravený test spotreby marmolit, kde si jednoducho vami požadované množstvo spočítate. V prípade, že si nie ste istí farebným odtieňom, nie je nič jednoduchšie ako si objednať vzorkovník marmolit. V prípade otázok sa na nás neváhajte obrátiť. Napíšte nám na e-mail: farebna@dekorativna-omietka.sk a získajte množstevné zľavy alebo výhodné ceny pre pravidelné odberateľa.