Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Marmolit na schody

MARMOLIT NA SCHODY JE ODOLNÉ A FUNKČNÉ RIEŠENIE DIZAJNU PRE VONKAJŠIE SCHODISKÁ

Marmolit je vysoko odolný materiál so širokým využitím v interiéri i exteriéri. Prečo použiť marmolit práve na schody? Marmolitová omietka má výborné vlastnosti, vysokú odolnosť voči vonkajším vplyvom a to vrátane vyvíjaného tlaku, ktorý je na schodiská permanentne vytváraný. Marmolit taktiež dokáže svojím vzhľadom udržať čistotu aj bez veľkej údržby. Ako nanášať marmolit na schody? Aplikácie sa nemusíte báť, zvládne ju naozaj každý.

MARMOLIT NA SCHODY VYRIEŠI VEĽA VAŠICH PROBLÉMOV

Pýtate sa prečo zvoliť marmolit? Marmolitová omietka je známá taktiež pod názvom soklová omietka. Často ju môžete vidieť na stenách, stĺpikoch, ale aj na schodiskách alebo v interiéroch domu.

Marmolit sa skladá z dvoch základných častí, a to z kamienkov a pojiva. Kamienky sú dostupné na trhu v jemnej, strednej a hrubozrnnej podobe. Pojivo tvorí živica mliečnej farby, ktorá sa po zaschnutí stává priehľadnou a ku kamienkom sa tak výborne hodí.

Veľkou výhodou u marmolitovej omietky je veľmi jednoduché nanášanie.

AKÉ MÁ VLASTNOSTI MARMOLIT NA SCHODY?

Marmolitová omietka je vysoko odolná voči vonkajším vplyvom, ktoré pôsobia na schody vo všetkých ročných obdobiach. Môže ísť napríklad o záťaž vyvinutú na schody pri chôdzi alebo o klimatickou záťaž v podobe dažďa a mrazu.

Vlastnosti marmolitu na schody vás prekvapia. Soklová omietka je ľahko umývateľná. Soklová omietka je ľahko umývateľná. Nielen, že udržuje na prvý pohľad sama svojou štruktúrou čistý vzhľad, ale môžete ju opláchnuť aj obyčajnou záhradnou hadicou alebo utrieť namočenou handrou. Popri funkčnosti materiálu sa vyníma taktiež vysoká životnost materiálu.

Marmolitová omietka vám vydrží niekoľko desiatok rokov. Investícia do tohto materiálu sa vám niekoľkonásobne vráti. Iba sa rozpamätajte ako často vám odpadává obyčajná omietka. Popri funkčnosti budú zároveň vaše schody vyzerať po dizajnovej stránke veľmi dobre. Môžete si nakombinovať z niekoľkých druhov farieb a zrnitosti marmolitu.

AKO NANÁŠAŤ MARMOLIT NA SCHODY?

Nanášanie marmolitu na schody je jednoduché. V prvej rade je dôležité podklad dobre vyčistiť. Zbavte povrch schodov z nečistôt, ostávajúcich nánosov starej omietky alebo čohokoľvek, čo by mohlo brániť jednoduchému nanášaniu vrstiev.

Na očistený podklad schodov naneste ešte pred vrstvou marmolitu tmel. Do prvej vrstvy tmelu vytlačte tzv. perlinku (armovaciu sieťku zo skleného vlákna) a prekryjte dalšou vrstvou tmelu. Celkovo by nanesená vrstva tmelu mala mať v súčte maximálne 3-5 centimetrov.

Po zaschnutí tmelu musíte povrch vyhladiť. V prípade, že vám vznikla nerovnosť spôsobená nanášaním tmelu, obrúste ju, nakoľko po nanesení marmolitu už žiadne zahlaďovacie úpravy neurobíte a nerovnosti budou veľmi viditeľné.

Dávajte pozor na nanášanie marmolitu na nepenetrované povrchy. Vždy pred nanesením marmolitu pokryjte plochu jednotlivých schodov penetráciou. Pokiaľ máte povrch takto pripravený, môžete začať nanášať samotný marmolit na schody.

Marmolitovú omietku nanášajte priamymi pohybmi (zo strany na stranu), vyvarujte se rôznemu krúženiu a daľším zbytočným pohybom. Hrúbku marmolitovej vrstvy zvolte podľa zrnitosti jednotlivého marmolitu. Čím väčšia zrnitosť, tým väčšia hrúbka.

Na záver eště jeden tip: Počas práce pravidelne čistite náradie vodou, aby sa vám na ňom marmolit neusadzoval a nestvrdol.

TIP: Ste rozhodnutí pre marmolit, ale neviete, ktorá farba bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám? Pripravili sme pre vás vzorky na vyskúšanie. Pokiaľ ste si neni istí, koľko marmolitu si objednať, pozrite sa na náš test spotreby. Samotný marmolit už máte a chcete s ním začať pracovať? S naším návodom je to naozaj jednoduché!

Namiešaný a pripravený marmolit kúpite tu.