Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Betónová stierka do kuchyne

Rekonštruujete kuchyňu a premýšľate, aký povrchový materiál použiť? Radi by ste zjednotili vzhľad vašej kuchynskej linky aj jedálne a získali tak jednotný povrch na stenách s industriálnym dizajnom?

Betónová stierka je ideálnym povrchovým materiálom pre kuchyne, kuchynské linky, a to hlavne vďaka svojej odolnosti a unikátnym vlastnostiam. Zistite, ktoré to sú a ako správne aplikovať betónovú stierku v kuchynskom kúte.

BETÓNOVÁ STIERKA OCHRÁNI STENY V KUCHYNI PRED MASTNOTU I VODOU

Betónová stierka pôsobí v kuchyni luxusným dojmom. Ide o imitáciu betónu a jej výsledný vzhľad môžete ovplyvniť rôznymi technikami pri nanášaní. Pri aplikácii betónovej stierky je potreba, aby povrch bol pevný, bez defektov, čistý a izolovaný proti vlhkosti.

Nanášanie samotné stierky na stenu nie je nijako zložité a zvládnete ho aj svojpomocne. Finálna úprava obnáša nanesení ochranného laku a vďaka tomu sa nemusíte báť, že by mastnota alebo voda vzhľad betónové stierky poškodila. Finálny lak sa nanáša po zaschnutí a vyhladenie stierky a zaistí nepriepustnosť mastnoty a vody.

POSTUP NANÁŠANIA BETÓNOVEJ STIERKY

Pred samotnou aplikáciou betónovej stierky je potrebné najprv povrch očistiť od mastnôt a nečistôt. Akonáhle je povrch čistý, nanesieme na neho podkladovú penetráciu a necháme zaschnúť. Doba schnutia je vždy definovaná výrobcom a schnutia je podmienené teplotou v miestnosti. Pohybuje sa od 4 – 12 hodín. Teplota v miestnosti by mala byť min. + 5 ° C – + 20 ° C.

Po vyschnutí penetrácie začneme s nanášaním betónové stierky. Najprv je potrebné ju dôkladne premiešať miešadlom, v prípade, že je zmes príliš hustá, môžeme doliať trochu vody. Hrúbka prvej vrstvy by sa mala pohybovať približne medzi 1 – 2 mm a doba schnutia je 12 hodín. Po vyschnutí aplikáciu opakujte v rovnakej vrstve a nerovnosti vyhlaďte nerezovou stierkou alebo benátskym hladidlom. Viac o tom píšeme v našom článku "ako aplikovať betónovú stierku".

 

Betonová stierka (2)

AKO DEKOROVAŤ BETONOVU STIERKU?

Pre dekorovanie betónové stierky je nutné si pripraviť kvalitnú nerezové hladidlo, ideálne je využiť hladidlo pre štuky so zaoblenými hranami. Pozrite sa na techniky nanášanie betónové stierky, ktorými upravíte stierku do finálneho vzhľadu a vyberte si tú, ktorá vám vyhovuje najviac.

Neviete si rady? Napíšte nám na e-mail: farebna@dekorativna-omietka.sk a my vám s realizáciou radi poradíme. Zatiaľ si môžete prezrieť finálny vzhľad betónovej stierky v interiéri a nami zrealizované projekty.