Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Dekoratívna omietka MARMORINO

Obsah

 

Úvod do dekoratívnej omietky MARMORINO

marmorino dekorativni omitka

V súčasnosti je na trhu veľa dokončovacích materiálov rôznej kvality a za rôzne ceny. Ak však chcete, aby bol váš interiér atraktívny, moderný a jedinečný, odporúčame zvoliť dekoratívnu omietku. Jednou z najoptimálnejších možností je dekoratívna reliéfna omietka MARMORINO.
Hodí sa rovnako dobre do malých detských izieb ako aj do veľkých obývacích izieb alebo spální.

Dekoratívna farba MARMORINO je čoraz viac uznávaná majstrami svojho remesla pre svoju štruktúru. Výhodou je umelecký vzhľad, jednoduché použitie a aplikácia.
Dosiahnuté výsledky dodávajú dizajnu značnú hĺbku a sofistikovanosť a stierajú časové hranice.

Omietka MARMORINO sa dokonale hodí na steny, stropy alebo dekoratívne detaily a poskytuje možnosť spestriť akýkoľvek povrch. Rozmanitosť dostupných techník umožňuje vytvárať trojrozmerné textúry akejkoľvek zložitosti v závislosti od úrovne vašich zručností.

Dekoratívna omietka MARMORINO dokáže nielen nahradiť bežné tapety a nátery, ale aj napodobniť rôzne povrchy prírodného kameňa, imitovať štiepaný, lámaný neleštený mramor alebo jeho rez.
Omietka MARMORINO nielenže stelesňuje luxusné vizuálne efekty, ale má aj dobré vlastnosti zaručujúce ľahké čistenie a umývanie.
V tomto článku vám ukážeme príklady interiérového dizajnu rôznych miestností s dekoratívnou reliéfnou omietkou MARMORINO.

Možnosti použitia dekoratívnej omietky MARMORINO v rôznych štýloch interiéru

Dekoratívna reliéfna omietka MARMORINO je vhodná všade tam, kde ju chcete vidieť: v obývačke, spálni, detskej izbe, kuchyni, chodbe. Je dobré poznamenať, že tmavé odtiene MARMORINO sú ideálne na použitie vo veľkých miestnostiach. Pomôže teda opticky zmenšiť priestor. Svetlá omietka má úplne opačný účinok: opticky rozširuje priestor a dodáva miestnosti vzdušnosť a ľahkosť.

Vďaka výberu prírodných neutrálnych farieb sa MARMORINO dokonale kombinuje s interiérmi zariadenými v rôznych štýloch: klasickom, modernom, minimalistickom, škandinávskom, loftovom, industriálnom a ďalších.
Analyzujeme a ilustrujeme, ako sa dajú rôzne miestnosti zariadiť pomocou MARMORINO.

MARMORINO v predsieni a na chodbe

Čo môže byť lepšie ako privítať hostí a rodinných príslušníkov v krásnej hale? Dekoratívna omietka na stenách tejto miestnosti dokáže okamžite upútať pozornosť každého hosťa a nenechá nikoho ľahostajným. Chodba je priechodná, prechádza ňou veľa ľudí, vešia vrchné oblečenie, nechávajú topánky a veci. Vďaka vosku MARMORINO a CERA bude chodba nielen atraktívna, ale aj praktická.

Skrášlenie chodieb v byte alebo dome nie je jednoduchá úloha. Čo zaujímavé sa dá urobiť s týmto úzkym obdĺžnikovým priechodom? Doplnky, nábytok je samozrejmosťou - o zvyšok sa postará dekoratívna reliéfna omietka MARMORINO.
Odtiene si môžete vybrať podľa vlastného uváženia, ale nezabudnite, že tmavé farby opticky zmenšia priestor miestnosti, svetlé ho opticky zväčšia.

 

 

MARMORINO v kuchyni

Kuchyňa je miestom v dome, kde sa stretáva celá rodina, preto má pomerne vysoké nároky na útulnosť a pohodlie. Zároveň je kuchyňa aj miestnosťou s vysokou vlhkosťou, množstvom pary, vysokou teplotou - tieto vlastnosti obmedzujú výber povrchových materiálov. Dekoratívnu omietku MARMORINO možno umiestniť v jedálenskej časti kuchyne (oproti pracovnej ploche). Na omietku MARMORINO sa odporúča naniesť záverečný voskový náter CERA, ktorý zabezpečí zvýšenú odolnosť proti vlhkosti a nečistotám a zároveň dlhodobo zachová dizajn stien.

MARMORINO v obývačke

Obývacia izba rozhodne nepatrí medzi miestnosti s výraznými zmenami teploty a vlhkosti, ako je kuchyňa alebo kúpeľňa, ani nemá také požiadavky na odolnosť proti opotrebovaniu ako predsieň alebo chodba. Napriek tomu dekoratívna reliéfna omietka MARMORINO podčiarkuje krásu obývacej izby.

Na správnu opravu je potrebné venovať pozornosť predovšetkým rozmerom miestnosti. V prípade obývacích izieb s nízkymi stropmi je lepšie zvážiť možnosť omietky vo svetlých odtieňoch. Pre veľké miestnosti si naopak môžete vybrať tmavú omietku s malými detailmi a akcentmi.
Ak chcete zdôrazniť svetlý nábytok (pohovky, kreslá), je lepšie zvoliť neutrálne odtiene MARMORINO.

 Príslušenstvo pro dekorativnú omietku Marmorino