Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Marmolit do kúpeľňe

PREČO ZVOLIŤ MARMOLIT DO KÚPEĽNE?

Každý deň začína aj končí v kúpeľni, a preto je nutné, aby kvalita jej prevedenia bola perfektná. Rozhodli ste sa zmeniť dizajn vašej kúpeľne alebo ju rekonštruujete a hľadáte dekoratívne omietku, ktorá bude odolná proti vlhkosti a zároveň bude dokonale vyhovovať vášmu štýlu?

Marmolit ich do kúpeľne ideálna voľba. Ponúka moderné a praktické riešenie vašej kúpeľne na dlhé roky.

Často sa stretávame s otázkou, či je marmolit vhodný do kúpeľne. Odpoveď znie áno.

Vďaka jeho vodoodpudivosti a nenasiakavosť je marmolit ideálne nielen do interiéru, ale aj exteriéru (marmolit na schody, marmolit na terasy).

Vďaka jeho vlastnostiam máte záruku, že vlhkosť neoblibní vami zvolený farebný vzhľad ani kvalitu omietky.

Ďalej sa marmolit vyznačuje svojou vysokou mechanickou odolnosťou a tiež ľahkou údržbou. S upratovaním tak budete mať minimum práce. Jemné povrchové nečistoty jednoducho očistíte navlhčenou handričkou alebo zmyjete vodou. V kúpeľni je vhodné použiť bezfarebný lak, ktorý kvalitu kúpeľňového marmolit ešte zvýši.

MOŽNO MARMOLIT POUŽIŤ AJ NA UMAKART?

V starších bytoch sa môžeme stále ešte v kúpeľniach a v kuchyniach stretnúť s umakartom. Odporúčame ho vybúrať a postaviť kvalitnu sťenu. V prípade, že nechcete búrať a premýšľate nad umiestnením marmolit do kúpeľne na umakart, potom je veľmi dôležité pripraviť si správne povrch a dôkladne ho napenetrovať (odporúčame použiť našu penetráciu).

ČO JE TREBA VEDIEŤ NEŽ ZAČNITE S NANÁŠANÍM MARMOLITU?

  1. Podklad pod marmolit musí byť suchý, očistený od nečistôt a vyrovnaný.
  2. Skontrolujte tiež, že povrch nemá žiadne trhliny a nerovnosti.
  3. Ďalším krokom je penetrácia podkladu.
  4. U nás v e-shope nájdete vhodnú podkladovú penetráciu pod marmolit.
  5. Po stvrdnutí a zaschnutí marmolit odporúčame povrch pretrieť vodeodolným bezfarebným lakom ktorý zvýši odolnosť marmolit v kúpeľni

TIP: Zistite, ako správne pripraviť a nanášať marmolit a na ktorej povrchy je vhodný.

DRUHY A FARBY MARMOLITU

Kvalita marmolitu je meraná podľa množstva pridaných plastových prímesí. Tie potom znižujú cenu a kvalitu marmolitu. U nás nakupujete priamo ako u výrobca a preto sa kvality našho marmolitu nemusíte obávať.

Spočítajte si koľko marmolitu budete potrebovať pre vašu kúpeľňu a ak si nie ste istí výberom farby, máme pre vás pripravený tiež vzorkovník marmolitu.

Prezrite si našu prácu vo fotogalérii realizácií.