Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Dekoratína omietka Ottocento v interiéru

Dekoratívna omietka OTTOCENTO v interiéri

Zamat bol vždy symbolom bohatstva a úspechu. Používal sa na šitie odevov, úpravu nábytku a stien. Aj dnes je to však interiér kancelárie alebo bytu, ktorý vypovedá o vkuse a úspechu človeka.
Pred kúpou nábytku je potrebné dať do poriadku steny, strop a podlahu. Steny možno dokončiť dekoratívnym náterom so zamatovým efektom. Na prvý pohľad OTTOCENTO vyzerá, akoby bola miestnosť potiahnutá drahou zamatovou látkou.

OTTOCENTO je ideálny na zdobenie luxusných interiérov, kde zaujme svojím aristokratickým vzhľadom. Svetelný lesk zahreje a zútulní miestnosť bez toho, aby zaťažoval interiér nepríjemnými rušivými vplyvmi. Vďaka perleťovým časticiam v zložení OTTOCENTO svetlo kĺže po stenách a tie sa jemne lesknú. Hoci je povrch s dekoratívnou vrstvou umývateľný, odporúča sa používať v miestnostiach s bežnou vlhkosťou - v spálňach, obývacích izbách, detských izbách, kanceláriách, chodbách a úradoch.

Omietka OTTOCENTO by sa nemala aplikovať v kuchyniach, kúpeľniach, bazénoch a iných priestoroch s vysokou návštevnosťou alebo vysokou vlhkosťou. Pravidelné pôsobenie vody môže viesť k predčasnému opotrebovaniu. Na čistenie omietky OTTOCENTO nepoužívajte abrazívne čistiace prostriedky.

Výber farby OTTOCENTO a veľkosti miestnosti

Odtieň omietky môžete zmeniť pridaním farebného pigmentu FARBEX do OTTOCENTO. Čím viac farby pridáte do dekoratívnej omietky OTTOCENTO, tým sýtejšia bude výsledná farba, ale odporúčame pridať maximálne 10 % koncentrátu pigmentu, aby sa nestratili vlastnosti OTTOCENTO.

Vďaka rozmanitosti odtieňov môžete realizovať akékoľvek nápady na výzdobu stien a stropov. Tmavé odtiene sú vhodné do veľkých miestností. Pomôžu opticky zmenšiť priestor. Do malých miestností s nízkymi stropmi odporúčame zvoliť dekoratívne farby svetlých farieb. Do spální zvoľte pokojné, krémové, béžové alebo tmavočervené tóny. Pre obývacie izby - svetlejšie, napríklad modré alebo zelené farby. Na výzdobu kancelárií sú vhodné svetlé béžové farby alebo farby slonovinovej kosti. Ak sa bojíte experimentovať, použitie základných pastelových tónov bude vždy životaschopnou možnosťou: béžová, broskyňová, ružová, modrá, sivá.

Možnosti dizajnu v rôznych miestnostiach

Dekoratívna omietka so zamatovým efektom OTTOCENTO sa používa v rôznych interiéroch. Najlepšie sa hodí do barokových, empírových a anglických klasicistických štýlov. Dobre bude vyzerať aj v štýle art deco, lofte a pod.

Chodba

OTTOCENTO vyzerá dobre v interiéroch chodieb. Odporúčame zvoliť podobné vzory pre susedné miestnosti. Môže ísť o všeobecnú farebnú schému alebo rovnaké obloženie stien. Zaujímavou technikou pre takéto prípady je modulárna maľba, ktorej fragmenty sú umiestnené na susedných stenách v rôznych miestnostiach.

Ak vás monotónnosť farby trochu nudí, môžete použiť OTTOCENTO v striedavých pruhoch, aby ste zmenili farbu. Použite napríklad modrú farbu a skombinujte ju s malým modrým otomanom pri vchodových dverách alebo modrou pohovkou v obývačke.

V obývačke

Keďže v miestnosti nedochádza k zmenám teploty a vlhkosti, omietka OTTOCENTO je dobrou voľbou. Niektoré obmedzenia môžu vzniknúť jednoducho z dôvodu veľkosti miestnosti a jej osvetlenia. Do malých obývacích izieb sa neodporúčajú sýte a svetlé farby, inak budú vyzerať ešte menšie. Takéto odtiene sú dobré na navrhovanie priestranných miestností s vysokými stropmi.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659078448.jpg

V spálni

OTTOCENTO vyzerá ako zamat, hodváb alebo žakár a dokonale sa hodí do interiéru spálne s veľkou posteľou. Pri výbere farby OTTOCENTO je dôležité mať na pamäti, že veľmi tmavé odtiene potláčajú nervový systém, čím zabraňujú úplnému uvoľneniu a obnoveniu energie.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659078577.jpg

V kuchyni a jedálni

V kuchyni sú bežné poklesy teploty a vysoká vlhkosť, preto by sa tu OTTOCENTO nemalo používať. Určite vydrží niekoľko intenzívnych čistení, ale potom bude potrebné omietku opraviť alebo obnoviť. Preto je táto dekoratívna omietka zobrazená v interiéri kuchyne najčastejšie mimo pracovného priestoru.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659079131.jpg

V jedálni je však ideálnym riešením omietka OTTOCENTO. Pri stolovaní si môžete vychutnávať zamatový povrch stien a nemusíte sa obávať, že para a kvapky tuku po varení dopadnú na dekoratívnu omietku a pokazia ju.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659079195.jpg

OTTOCENTO alebo tapety?

Ak zhrnieme, čo bolo povedané, tapety prinášajú do interiéru tradíciu (výtlačky, vzory, fotografické obrazy na stenách). Pokiaľ ide o výzdobu priestoru, dekoratívna farba OTTOCENTO ho zatraktívňuje a modernizuje, osviežuje interiér a umožňuje vytvárať jedinečné farebné kombinácie a exkluzivitu dekoru, čím narúša obvyklé vzory.