Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk.

Vhodný podklad pod marmolit

Aký je vhodný podklad pod marmolit?

Vybrali ste si marmolit či už do interiéru či exteriéru? Potom je potrebné dodržiavať podmienky pre nanášanie marmolit tak, aby výsledok dopadol podľa vašich predstáv. Predovšetkým je dôležité vedieť, ako správne pripraviť a upraviť podklad pod marmolit.

V tomto článku zistíte, aký je vhodný podklad pod marmolit a za akých podmienok môžeme začať marmolit aplikovať na stene a kedy nie.

AKÝ JE VHODNÝ PODKLAD POD MARMOLIT?

Marmolit - dekoratívnu omietku je možné pokladať takmer na akýkoľvek povrch. Hovoríme tak o betóne, klasických omietkach, vápencovo-cementových omietkach či sadrokartónových doskách. Môžete tiež vyrovnať podklad vyrovnávacou maltou.

Podklad musí byť rovný, suchý, bezprašný a pevný. Teda nesmie sa drobiť a je nutné tiež skontrolovať trhliny na stenách, ktoré by mohli mať negatívny vplyv na finálny vzhľad dekoratívne omietky. Ďalším kritériom je savosť podkladu a použitie penetrácie pred nanášaním omietky pre dlhšiu životnosť marmolit.

ZA AKÝCH PODMIENOK JE VHODNÉ NANÁŠAŤ MARMOLIT?

Iba čistý, vyrovnaný a penetrovaný podklad však pre dokonalý finálny vzhľad omietky nestačí. Pri nanášaní je dôležité vedieť za akých podmienok môžeme začať s nanášaním marmolit.

TEPLOTA PODKLADU A VPLYV POČASIE

Teplota podkladu by nemala klesnúť pod +5 ° C. Nízke teploty, dážď a vlhkosť môžu omietku poškodiť. Tiež slnečné a horúce dni nie sú vhodné pre nanášanie marmolit. Teplota nad 25 ° C môže spôsobiť zrýchlené zasychanie a negatívne ovplyvniť napojovanie omietky.

AKO SPOČÍTAŤ SPOTREBU A AKO PRIPRAVIŤ MARMOLIT K NANÁŠANIU?

Neviete koľko marmolit budete potrebovať? Počítajte s nami. Pripravili sme pre vás jednoduchý návod ako si spotrebu marmolit spočítať. Marmolit vám dodáme už pripravený na použitie aj s finálnym lakom v 25 kg vedrách. Vyberať môžete z veľkej škály farieb. V našom e-shope nájdete aj pomôcky pre nanášanie marmolit, ako je penetrácia či ďalšie príslušenstvo, ktoré môžete objednať za skvelé ceny.

V prípade ďalších otázok, ktoré sme vám v tomto článku neodpovedali, navštívte náš blog o marmolitu, kde zistíte, na čo je marmolit vhodný, kde ho používať a kde sa neodporúča a mnoho ďalšieho. V prípade otázok sme vám tiež k dispozícii na e-maile: farebna@dekorativna-omietka.sk