Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Marmolit na podlahu, áno či nie?

Marmolit na podlahu áno či nie? Na túto tému sa nám zišlo hneď niekoľko otázok, a preto sme sa rozhodli zareagovať článkom, kde vysvetlíme dôvody, prečo marmolit je alebo nie je ako pochôdzne vrstva - teda na podlahu - vhodný.

Určite ste sa s týmto povrchovým materiálom už niekde stretli. Využíva sa ako v exteriéri, tak aj v interiéri, a to predovšetkým na sokle, komíny či stĺpy. Pre predstavu môžete navštíviť našu galériu realizácie marmolit.

JE MARMOLIT VHODNÝ AKO POCHODZNY MATERIÁL NA PODLAHU?

Hoci marmolit je vysoko odolný, neodporúča sa ako pochôdzna vrstva. Pri vysokom zaťažovaní a namáhanie podlahy je vysoké riziko, že dôjde k poškodeniu alebo poškriabaniu pochôdznej vrstvy.

Na druhú stranu neboli by ste prví, ktorí by marmolit na podlahu vyskúšali aj cez to, že to výrobca neodporúča. Sú aj takí, ktorí marmolit používajú okolo bazéna alebo na vonkajšie schody a recenzie sú pozitívne.

V prípade, že teda premýšľate o tom, že použijete marmolit ako pochôdzne vrstvu či už na schody či podlahu, potom je potrebné dodržiavať zásady pri užívaní tejto plochy.

  • Vyberte jemnejšie zloženie marmolitu. U hrubšieho zloženie je riziko odlamovanie väčších častí marmolit.
  • Nezaťažujte pochôdzna vrstvu mechanicky - odporúčame nechodiť po podlahe v topánkach s podrážkou, ktorá môže zadržiavať kamienky či iné tvrdé predmety, ktoré by vrstvu marmolit mohli poškodiť či poškriabať.
  • Dekoratívna omietka marmolit je síce odolný materiál, ale nie je určený pre trvalé namáhanie a mechanické zaťažovanie. Preto v prípade, že sa rozhodnete pre položenie marmolit na podlahu, počítajte s možnými rizikami, ktoré sme uviedli vyššie.

PORADŤE SA S ODBORNÍKOM

V e-shope www.dekorativna-omietka.sk nájdete návod na nanášanie marmolitu aj tipy kde a ako pracovať s marmolitom. Ponúkame jednofarebný i viac farebný marmolit, ktorý vám pošleme už pripravený na použitie a kompletne namiešaný v 25 kg vedrách.

Ak si nie ste istí, napíšte nám dotaz na e-mail: farebna@dekorativna-omietka.sk a my sa vám ozveme, hneď ako to bude možné.