Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Marmolit na sokel domu

Každý majiteľ rodinného domu si zakladá na dokonalom vzhľade svojho bývania do posledného detailu, a to nielen pri úprave interiéru. Medzi vonkajšie úpravy patrí aj pekne omietnutý sokel domu, ktorý môže svojím neupraveným vzhľadom ovplyvniť celkový dojem domu nepekným spôsobom.

Úprava sokla však nie je zložitá, a dokonca ani finančne náročná. Vyskúšajte marmolit - dekoratívnů omietku. Poradíme vám, ako na to.

OCHRANNÝ A IZOLAČNÉ VÝZNAM SOKLA

Sokel nemá iba estetický význam, ale predovšetkým ochranný a izolačný. Správne upravený sokel pri dome je dôležitý, a to predovšetkým z hľadiska zateplenia domu. V prípade, že sokel nie je správne upravený, potom počítajte s tým, že sa to veľmi skoro a negatívne prejaví v podobe vlhkosti a prieniku vody do domu, ale tiež začnú problémy so zateplením a únikom tepla.

KEDY ZAČAŤ UPRAVOVAŤ SOKEL DOMU?

Väčšinou sa sokel domu upravuje pri oprave či rekonštrukcii fasády, ale predovšetkým vtedy, keď neplní izolačné a ochrannú funkciu. Najprv je potrebné vykonať hydroizoláciu a tepelnú izoláciu a hneď potom si vybrať, čím sokel obložiť. Na výber je hneď niekoľko materiálov, však ak hľadáte naozaj funkčný aj vzhľadovo príjemné riešenie, vyskúšajte marmolit.

VLASTNOSTI A VZHĽAD MARMOLITU

Ideálnym riešením pre obloženie sokla domu je marmolit - dekoratívna omietka, ktorá pôsobí vzhľadovo ako kameň a vyrába sa z prírodného mramoru. Vlastnosti marmolit sú ideálne pre obklad sokla. Jedná sa o mechanicky odolný materiál, ktorý je vysoko odolný proti prírodným vplyvom, ako je dážď, prudké pôsobeniu slnečných lúčov, vlhkosť a stálofarebnosť. Ďalej odpudzuje vodu, je ľahko umývateľný a vydrží vám dlhé roky - 5 a viac rokov.

PRÍPRAVA A NANÁŠANIE MARMOLIT

Zistite tiež, ako na prípravu a nanášanie marmolit a pozrite sa na naše projekty, ktoré sme už realizovali u zákazníkov. V našom e-shope si môžete vybrať z jednofarebných aj viacfarebných variantov alebo si objednajte vzorkovník marmolitu. Nie ste si istí? So všetkým vám radi pomôžeme.

Napíšte nám na e-mail: farebna@dekorativna-omietka.sk a my sa vám obratom ozveme.