Marmolit na sokel domu

Každý majiteľ rodinného domu si zakladá na dokonalom vzhľade svojho bývania do posledného detailu, a to nielen pri úprave interiéru. Medzi vonkajšie úpravy patrí aj pekne omietnutý sokel domu, ktorý môže svojím neupraveným vzhľadom ovplyvniť celkový dojem domu nepekným spôsobom.

Úprava sokla však nie je zložitá, a dokonca ani finančne náročná. Vyskúšajte marmolit - dekoratívnů omietku. Poradíme vám, ako na to.

OCHRANNÝ A IZOLAČNÉ VÝZNAM SOKLA

Sokel nemá iba estetický význam, ale predovšetkým ochranný a izolačný. Správne upravený sokel pri dome je dôležitý, a to predovšetkým z hľadiska zateplenia domu. V prípade, že sokel nie je správne upravený, potom počítajte s tým, že sa to veľmi skoro a negatívne prejaví v podobe vlhkosti a prieniku vody do domu, ale tiež začnú problémy so zateplením a únikom tepla.

KEDY ZAČAŤ UPRAVOVAŤ SOKEL DOMU?

Väčšinou sa sokel domu upravuje pri oprave či rekonštrukcii fasády, ale predovšetkým vtedy, keď neplní izolačné a ochrannú funkciu. Najprv je potrebné vykonať hydroizoláciu a tepelnú izoláciu a hneď potom si vybrať, čím sokel obložiť. Na výber je hneď niekoľko materiálov, však ak hľadáte naozaj funkčný aj vzhľadovo príjemné riešenie, vyskúšajte marmolit.

VLASTNOSTI A VZHĽAD MARMOLITU

Ideálnym riešením pre obloženie sokla domu je marmolit - dekoratívna omietka, ktorá pôsobí vzhľadovo ako kameň a vyrába sa z prírodného mramoru. Vlastnosti marmolit sú ideálne pre obklad sokla. Jedná sa o mechanicky odolný materiál, ktorý je vysoko odolný proti prírodným vplyvom, ako je dážď, prudké pôsobeniu slnečných lúčov, vlhkosť a stálofarebnosť. Ďalej odpudzuje vodu, je ľahko umývateľný a vydrží vám dlhé roky - 5 a viac rokov.

PRÍPRAVA A NANÁŠANIE MARMOLIT

Zistite tiež, ako na prípravu a nanášanie marmolit a pozrite sa na naše projekty, ktoré sme už realizovali u zákazníkov. V našom e-shope si môžete vybrať z jednofarebných aj viacfarebných variantov alebo si objednajte vzorkovník marmolitu. Nie ste si istí? So všetkým vám radi pomôžeme.

Napíšte nám na e-mail: farebna@dekorativna-omietka.sk a my sa vám obratom ozveme.

  • Prihláste sa prosím znovu

    Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

    Ďakujeme za pochopenie.

    Prihlásenie