Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Marmolit na terasu - Designové a účelové riešenie

MARMOLIT NA TERASU - SKVELÉ DESIGNOVÉ A ÚČELOVÉ RIEŠENIA

Rekonštruujete dom a riešite, ako z dizajnového aj praktického pohľadu vylepšiť vašu terasu? Hľadáte materiál, ktorý by bol jednoduchý na spracovanie a zároveň vysoko odolný voči klimatickým podmienkam a mechanickému opotrebeniu? Marmolit na terasu spĺňa všetky tieto podmienky. Prečítajte si tiež čo je to marmolit a zistite, kde všade ho môžete využiť a na čo je vhodný (kúpeľňa, schody, interiér, sokle budov a ďalšie).

MARMOLIT NA ATERASU PRINÁŠA PRAKTICKÉ AJ ŠTÝLOVÉ RIEŠENIA

S marmolit ste sa už v bežnom živote určite niekde stretli. Je obľúbený pre veľkú mechanickú odolnosť či odolnosť proti poveternostným vplyvom. Marmolit by ste mali zvoliť na miesta, kde chcete mať veľmi jednoduchú údržbu. Túto dekoratívne omietku stačí ľahko opláchnuť a je ako nová. Často stačí použiť len hadicu a očistiť ju prúdom vody.

Marmolit môžete využiť v interiéri, rovnako ako v exteriéri a vďaka jeho odolnosti a skvelým vlastnostiam sa ponúka ako ideálne riešenie pre vonkajšie úpravy terás, schodov, soklov, stien alebo stĺpov. Pozrite sa na naše už zrealizované projekty.

Terasy sú často namáhaným miestom, kde sa stretávame s rodinou a priateľmi a preto je dôležité brať ohľad aj na ľahkú údržbu tohto miesta a zvoliť materiál s vhodnými vlastnosťami.

VLASTNOSTI MARMOLITU:

  • Mechanicky odolný materiál
  • Vysoká odolnosť materiálu voči vonkajším vplyvom (dážď, mráz a ďalšie klimatické zmeny počasia)
  • Ľahko umývateľný a udržiavateľný
  • Vysoká životnosť materiálu (5 a viac rokov)
  • Odpudzuje vodu a chráni tým podkladový materiál
  • Obrovský výber vzorov a farieb marmolit (ponúkame jednofarebné i vícebrevné varianty)

TIP: Vďaka jednoduchému čisteniu marmolit ľahko vyčistíte i mastné škvrny a nečistoty bez veľkej práce.

NA ČO SI DAŤ POZOR PRI POKLADANÍ MARMOLITU NA TERASU?**

Podklad by mal byť rovný, čistý a pred pokladaním marmolit tiež natretý penetráciou (zakúpite v našom eshope). Po penetrovanie povrchu je vhodné naniesť trochu kremičitého piesku, ktorý potom slúži ako kotva pre upevnenie marmolit.

AKO SPRÁVNE NANIESŤ MARMOLIT NA TERASU?**

Marmolit na terasu sa nanáša rovnako ako na iné povrchy a nie je tak dôvod mať obavy z náročnosti tejto procedúry.

Pozrite sa na náš detailný návod ako pripraviť a nanášať marmolit, ktorý sme pre vás pripravili.

Výhodou použitia marmolit na terasu je jeho možné ho ľahko zbrúsiť potom čo ztrvrdne. Dosiahnete tak hladší štruktúry povrchu. Obrovským plusom marmolit je ľahké nanášanie, ktoré zvládne takmer každý - stačí si len zaobstarať vhodné vybavenie a príslušenstvo.

Bojíte sa, že si marmolit nakúpite príliš veľa? Nebojte sa, marmolit sa vám rozhodne nestratí a

možno ho využiť pre viacero účelov (marmolit vám vydrží aj niekoľko mesiacov, je však potrebné zabrániť tomu, aby marmolit promrznul).

Chcete aj napriek tomu mať marmolit “tak akurát”? Pozrite sa, ako sa dá spotreba marmolitu ľahko vypočítať.

NAŠE FAREBNÉ ODTIEŇE MARMOLITU VÁS BUDÚ BAVIŤ**

Marmolit vás navyše nikdy nebude nudiť - ponúkame totiž viac ako 50 farebných variantov a k tomu dve hrubosti zrna (jemnězrný a strednězrný). Môžete tak mať marmolit veľmi jemný a decentné, ale môžete si zvoliť aj drsnejšie variant s výraznými farebnými kombináciami. Marmolit tak môže byť jednofarebný alebo viacfarebný, ktorý je namiešaný z niekoľkých druhov jednofarebných kamienkov. Často sa tak využíva k nanášaný do rôznych tvarov a štýlov, ktoré sa potom premietajú na stene či podlahe.

Marmolit je moderným a osvedčeným riešením, ktoré nesklame. V prípade, že vyskúšate marmolit na terasu použiť, môže sa ľahko stať, že onedlho budete pokrývať marmolit aj ďalšie miesta domu (napríklad v interiéri).


TIP: Ste rozhodnutí pre marmolit, ale neviete, ktorá farba bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám? Pripravili sme pre vás vzorky na vyskúšanie. Ak si nie ste istí, koľko marmolit si objednať, pozrite sa na náš test spotreby. Samotný marmolit už máte a chcete s ním začať pracovať? S našim návodom je to naozaj jednoduché!

Namiešaný a pripravený marmolit kúpite tu.