Kam aplikovať betónovú stierku a ako očistiť plochu pred aplikáciou

Chystáte sa na úpravu interiéru či exteriéru a premýšľate nad využitím betónovej stierky? Poradíme vám, na aké povrchy ju môžete aplikovať, ako očistiť plochu pod betónovou stierkou pred finálnou aplikáciou a kde všade betónovú stierku môžete využiť.

Ako očistiť plochu pod betónovou stierkou

Betónová stierka na stenu či podlahu je veľmi obľúbenou metódou, ktorá dodá vášmu interiéru aj exteriéru minimalistický a industriálny nádych. Pred jej nanášaním je dôležité vedieť, ako očistiť plochu pod betónovou stierkou a vytvoriť tak vhodný podklad. Či už aplikujete stierku na betón, sadrokartón alebo iný podkladový materiál, je potrebné ho očistiť od nečistôt a mastnoty a nechať dôkladne vyschnúť.

Akonáhle je podklad suchý, odporúčame štetcom naniesť podkladovú penetráciu a nechať min. 2 hod vyschnúť. Akonáhle je podklad pripravený, môžete sa pustiť do nanášania betónovej stierky. Nanášate betónovú stierku svojpomocne? Nenecháme vás v tom samotnom, v článku Ako aplikovať betónovú stierku nájdete možnosti dekorovania, techniky a ďalšie užitočné informácie.

Betonová stierka (1)

Aplikácia betónovej stierky v exteriéri aj v interiéri

Betónová stierka je vhodná na úpravu povrchových plôch v exteriéri aj interiéri. Využitie má naozaj široké vďaka jej odolnosti a unikátnym vlastnostiam. Preto je ideálny ako povrchový materiál v exteriéri, a to napríklad na fasády domov, múriky, komíny, garáže aj sokle. Detailné informácie sme pre vás pripravili v článku betónová stierka v exteriéri, kde zistíte napríklad na aké povrchy je možné betónovú stierku využiť a ako s ňou pracovať.

Svoje využitie má aj v interiéri. Skvele sa hodí betónová stierka do kuchyne. Vďaka svojim vlastnostiam ochráni kuchyňu pred mastnotou a ľahko sa udržuje. V prípade, že premýšľate o využití betónovej stierky do kúpeľne, potom odporúčame použiť po aplikácii stierky 3-4 nátery finálneho laku. Zvýšite tak životnosť a funkčnosť materiálu.

  • Prihláste sa prosím znovu

    Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

    Ďakujeme za pochopenie.

    Prihlásenie