Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Kam aplikovať betónovú stierku a ako očistiť plochu pred aplikáciou

Chystáte sa na úpravu interiéru či exteriéru a premýšľate nad využitím betónovej stierky? Poradíme vám, na aké povrchy ju môžete aplikovať, ako očistiť plochu pod betónovou stierkou pred finálnou aplikáciou a kde všade betónovú stierku môžete využiť.

Ako očistiť plochu pod betónovou stierkou

Betónová stierka na stenu či podlahu je veľmi obľúbenou metódou, ktorá dodá vášmu interiéru aj exteriéru minimalistický a industriálny nádych. Pred jej nanášaním je dôležité vedieť, ako očistiť plochu pod betónovou stierkou a vytvoriť tak vhodný podklad. Či už aplikujete stierku na betón, sadrokartón alebo iný podkladový materiál, je potrebné ho očistiť od nečistôt a mastnoty a nechať dôkladne vyschnúť.

Akonáhle je podklad suchý, odporúčame štetcom naniesť podkladovú penetráciu a nechať min. 2 hod vyschnúť. Akonáhle je podklad pripravený, môžete sa pustiť do nanášania betónovej stierky. Nanášate betónovú stierku svojpomocne? Nenecháme vás v tom samotnom, v článku Ako aplikovať betónovú stierku nájdete možnosti dekorovania, techniky a ďalšie užitočné informácie.

Betonová stierka (1)

Aplikácia betónovej stierky v exteriéri aj v interiéri

Betónová stierka je vhodná na úpravu povrchových plôch v exteriéri aj interiéri. Využitie má naozaj široké vďaka jej odolnosti a unikátnym vlastnostiam. Preto je ideálny ako povrchový materiál v exteriéri, a to napríklad na fasády domov, múriky, komíny, garáže aj sokle. Detailné informácie sme pre vás pripravili v článku betónová stierka v exteriéri, kde zistíte napríklad na aké povrchy je možné betónovú stierku využiť a ako s ňou pracovať.

Svoje využitie má aj v interiéri. Skvele sa hodí betónová stierka do kuchyne. Vďaka svojim vlastnostiam ochráni kuchyňu pred mastnotou a ľahko sa udržuje. V prípade, že premýšľate o využití betónovej stierky do kúpeľne, potom odporúčame použiť po aplikácii stierky 3-4 nátery finálneho laku. Zvýšite tak životnosť a funkčnosť materiálu.