Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Techniky úpravy betónovej stierky

TECHNIKY POVRCHOVÉ ÚPRAVY BETÓNOVÉ STIERKY:

 

TIEŇOVANÉ / ŽÍHANÉ VLNY

 

Prvá vrstva s hrúbkou od 1,0 mm - 1,5 mm je aplikovaná za použitia kovového hladidla. Po uplnyutí 12-24 hodín je aplikovaná druhá vrstva s hrúbkou 2,0 mm za použitia kovového hladidla alebo hladítka pre aplikáciu štukov. Následne ešte na čerstvom povrchu tvoríme vlny, a to držaním hladítka ploche k povrchu a pohybovaním smerom nahor. Po 24 hodinách vykonávame efekt tieňovanie / žíhanie. Tieňovanie / žíhanie vykonať suchým hladidlom držaným v uhle alebo ploche k povrchu.

 

DRÁŽKOVANÁ ŠTRUKTÚRA, TVAROVANÁ KIEFŇU

 

Prvá vrstva s hrúbkou od 1,0 mm -1,5 mmm je aplikovaná pomocou kovového hladidla alebo hladítka na štuky. Po 12-24 hodinách je aplikovaná druhá texturovaná vrstva s hrúbkou od 1,0 do 2,0 mm za použitia hladkého kovového hladidla alebo hladítka určeného pre štuky. Následne je nutné ešte na čerstvé omietke vykonať textúru, a to horizontálnym kefovaním pevnů kefou a potom je nutné vzniknuté trhliny vyrovnať, zahladiť plochým štetcom. Po uplynutí 24 hodín vykonať tieňovanie / žíhanie za použitia kovového hladidla určeného pre štuky. Vykonať suchým hladidlom držaným v uhle alebo ploche k povrchu.

 

PRAVIDELNÁ ŠTRUKTÚRA TVAROVANÁ VALCOM

 

Prvá vrstva 2,0 mm je aplikovaná pomocou kovových pásov alebo hladítka určeného pre štuky. Na čerstvé omietke tvoríme textúru použitím koženého valca (nezabúdajte na jednosmerný pohyb hore). Po vyschnutí odrezať väčšie kúsky pomocou kovového hladidla a druhú vrstvu aplikovať na hladký povrch pomocou hladidla na štuky a svetlejšie farby ... Aplikovať pomocou hladidla na štuky do hrúbky umožňujúce tieňovanie / žíhanie (tmavšie stopy)

 

NEPRAVIDELNÁ ŠTRUKTÚRA BETÓNOVÉ STIERKY TVAROVANÁ VALCOM - DVOJFAREBNÁ

 

Prvá vrstva s hrúbkou 2,0 mm aplikovaná pomocou kovového hladidla alebo hladítka na štuky. Po uplynutí 12-24 hodín aplikovať textúrové vrstvu s hrúbkou 2,0 mm na hladký povrch alebo pomocou kovového hladidla s použitím svetlejšie farby. Vrstvu aplikujeme v hrúbke, ktorá umožňuje tieňovanie / žíhanie.

 

ŠTRUKTÚRA DREVA V BETÓNE S TIEŇOVANÍM 

 

Prvá vrstva s hrúbkou 1,0-1,5 mm aplikovaná pomocou kovového hladidla alebo hladítka na štuky. Po uplynutí 12-24 hodín sa aplikuje druhá Textúrová vrstva s hrúbkou 2,0 mm na hladký povrch použitím kovového hladidla alebo hladítka na štuky. Následne na čerstvom povrchu vykonať nákres odtlačku dreva. Možno použiť dlhú dosku a zaobliť ju ostrým dlátom. A kotvy možno vykonať pomocou hrubostennej trubice alebo hydraulického kolena. Efekt kôrovce možno vytvoriť pomocou obyčajného kefy či prírodný huby. Po uplynutí 12-24 hodín vykonať tieňovanie / žíhanie pomocou kovového hladidla alebo hladítka na štuky. Efekt tieňovanie / žíhanie vykonať suchým hladidlom držaným v uhle alebo ploche k povrchu.