Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Dekoratívna omietka OTTOCENTO

OTTOCENTO je dekoratívna omietka so zamatovým efektom, ktorá vytvára krásne dizajnové steny so zamatovým alebo velúrovým efektom. Chcel by som zdôrazniť, že OTTOCENTO nie je farba ani omietka. Tento dekoratívny povrch sa nazýva "mokrý hodváb", "zberaný hodváb" alebo "čínsky hodváb".

A to z dobrého dôvodu, pretože myšlienka mäkkej výzdoby stien siaha až do starovekej Číny. Steny cisárskych palácov boli pokryté výlučne látkami pomaľovanými rajskými vtákmi a farebnými kvetmi. V tom čase to bolo znakom bohatstva a postavenia, takže túto možnosť výzdoby si mohli dovoliť len najvyššie postavení.

Dnes je zdobenie stien zamatom opäť v móde, ale táto technika je oveľa sofistikovanejšia. OTTOCENTO vizuálne úplne imituje prírodnú tkaninu a je vhodné pre všetky moderné stavebné a dizajnové trendy. Efekty OTTOCENTO, ktoré vytvoril majster, dodávajú miestnosti komfortný a zároveň neotrelý a luxusný vzhľad, ktorý signalizuje dobrý vkus jej obyvateľov. Stena dekorovaná OTTOCENTO bude mať perleťový lesk vďaka odrazu svetla pod rôznymi uhlami.

Výhody OTTOCENTO ako povrchovej úpravy stien:

  • Univerzálnosť: možno použiť na steny, stropy a dokonca aj na niektoré interiérové predmety
  • Počas práce nevzniká nepríjemný zápach a po vyschnutí sa neuvoľňujú žiadne toxické látky
  • Trvanlivosť. Vydrží viac ako 10 rokov bez zmeny pôvodného vzhľadu
  • Široká škála farieb
  • Nízka spotreba materiálu
  • Priepustnosť pre vodné pary
  • Exkluzivita a efektný vzhľad finálneho náteru
  • Rôzne efekty sa dosahujú aj v závislosti od použitého nástroja

Nevýhody OTTOCENTO ako povrchovej úpravy stien:

  • Pred aplikáciou je potrebné zabezpečiť integritu kvality podkladového povrchu
  • Nie je vhodný do priestorov s vysokou vlhkosťou

Rozsah použitia

Dekoratívna farba OTTOCENTO je vhodná do moderných aj klasických interiérov, ako sú baroko, rokoko, empír a iné. Jej zamatový povrch, ktorý je podobný aj hodvábu alebo velúru, sa dosahuje zmenou uhla odrazu od akéhokoľvek typu osvetlenia. OTTOCENTO má trblietavý perleťový odtieň s úlomkami strieborných a zlatých zrniečok. OTTOCENTO je podľa svojich fyzikálnych a chemických vlastností paropriepustný a odolný dekoračný materiál. Pracovný proces si nevyžaduje používanie špeciálnych ochranných pomôcok. Dekoratívny náter sa používa pri výzdobe interiérov miestností s normálnou vlhkosťou. Najlepšie sa hodí do kancelárií, obývacích izieb, spální, detských izieb a chodieb.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659011555.jpg

Týmto typom dekorácie sa zdobia steny, stropy, stĺpy v izbách a spálňach súkromných domov, chát, mestských bytov, kancelárskych priestorov a pracovných ateliérov. Vizuálne účinky dekoratívnej farby OTTOCENTO sú vhodné do každého interiéru, ktorý štylizuje modernu aj minulé storočia. V závislosti od zvoleného štýlu a farby je možné vizualizovať rôzne povrchy, od jemných tkanín až po kovové obrazy trblietajúce sa perleťou. na nanášanie dekoratívnej farby OTTOCENTO neexistuje univerzálna technika, a preto je každá aplikácia originálna. Po úplnom zaschnutí možno dekoračný náter OTTOCENTO čistiť vlhkou špongiou a ľahko odstrániť všetky nečistoty.

Na čistenie sa neodporúča používať abrazíva alebo výrobky obsahujúce chlórované rozpúšťadlá.

Technika aplikácie OTTOCENTO

Na dekoratívny náter OTTOCENTO sa steny pripravia ako na maľovanie. Keďže vrstva OTTOCENTO je veľmi tenká, budú viditeľné aj tie najmenšie chyby podkladu. Je potrebné očistiť povrch od starého dokončovacieho materiálu, dokonale ho vyrovnať, utesniť praskliny, zraziť výstupky. Povrch natrite základným náterom 1:10 TM Maxima.


Po zaschnutí (menej ako 2 hodiny) naneste základný náter. Použite špeciálny základný náter, Quartz Primer s kremenitým plnivom alebo Silk Touch Primer 3. Základný náter tónujte o jeden až dva tóny svetlejšie ako finálnu farbu OTTOCENTO alebo nechajte základný náter biely. Pri práci sa používa velúrový valček. Po 1 až 2 hodinách, keď farba zaschne, pokračujeme v aplikácii náteru OTTOCENTO. Dekoratívny náter sa farbí pomocou pigmentového koncentrátu FARBEX. Pomocou kovovej stierky a špachtle sa OTTOCENTO nanáša na upravovaný povrch v rovnomernej tenkej vrstve. Ak je plocha veľká, rozdeľte stenu na úseky s rozlohou 1-2 m², pričom okraje nechajte "roztrhané".

Po 24 hodinách, keď prvá vrstva úplne zaschne, sa nanesie druhá vrstva. pri nanášaní druhej vrstvy dekoratívnej farby rôznymi technikami môžete dosiahnuť rôzne efekty:

Dekoratívne omietkové efekty OTTOCENTO

Antico

OTTOCENTO nanášajte oceľovým hladidlom veľkými ťahmi po celej ploche, pričom striedajte smer pohybu hladidla.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659012260.jpg

Osmičky

OTTOCENTO by sa malo nanášať na celý povrch hladidlom. Po mokrom dekoratívnom nátere prejdite plastovým alebo kovovým hladidlom, aby ste vytvorili vzor "osmičky".

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659012334.jpg

Hedvábné nitě

Vďaka technike hodvábnej nite OTTOCENTO sa na celom povrchu vytvorí reliéfny povlak s dlhými a tenkými pruhmi.Na prácu budete potrebovať zdobiaci štetec.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659012435.jpg

Vertikálné/diagonálné

Nanášajte OTTOCENTO vertikálnymi alebo diagonálnymi ťahmi kovovým hladidlom, kým nedosiahnete požadovaný výsledok.

https://maxima-decor.com/image/post/block/1659012519.jpg

Barvenie OTTOCENTO

OTTOCENTO sa ľahko farbí, dodáva požadovaný tón a farbu. OTTOCENTO sa odporúča farbiť ručne pomocou pigmentového koncentrátu Farbex Color. Toto je možné vykonať aj doma. Dekoratívny náter je potrebné opatrne zmiešať s farbou, aby sa dosiahla rovnomernosť. čím viac farby pridáte do OTTOCENTO, tým bude farba sýtejšia, ale odporúčame pridať maximálne 10 % pigmentového koncentrátu, aby sa nestratili vlastnosti OTTOCENTO.