Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk

Ochranná lazúra na drevo - bezfarebná 750 ml

Kód: DRE/BEZB7
€16,60 €13,83 bez DPH
Na sklade. Odosielame každý pracovný deň.

Alkydová lazúra Maxima Ultra je ochranný prostriedok na drevo, ktorý zvýrazňuje štruktúru dreva a zachováva jeho prirodzenú krásu. Chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi, hubovými chorobami a škodcami. Táto lazúra na drevo tvorí lesklý a odolný povrch. Používa sa na dekoratívne a ochranné maľovanie rôznych objektov a konštrukcií, ako sú steny, dvere, okenné rámy, stĺpy, terasy, zábradlia, schody, záhradný nábytok a ploty. Lazúra je vhodná ako pre nové, tak aj pre predtým natreté povrchy a je obzvlášť vhodná pre hladké drevo. Je určená na použitie ako vo vnútri, tak vonku.

 

Detailné informácie

Spokojní zákazníci
Spokojní zákazníci
Naši zákazníci oceňujú rýchlosť odosielania zásielok, výnimočnú kvalitu produktov a preškolených kolegov, ktorí vždy poradia.
3 — Velkoobchodní ceny
B2B Spolupráca
Podporujeme architektov, dizajnérov a ďalších realizátorov, ktorí pracujú s našimi produktmi.
2 — Dárek k nákupu
Malý dárek?
Áno:) u nás ku každej objednávke dostanete malú pozornosť. Len tak, pre radosť.

Podrobný popis

Vlastnosti lazúry na drevo:

  • Zvýraznenie dreva: Zdôrazňuje štruktúru dreva a šetrí jeho prirodzenú krásu.
  • Ochrana: Chráni drevo pred poveternostnými vplyvmi, hubovými chorobami a škodcami.
  • Povrch: Vytvára lesklý povrch.
  • Jednoduchá aplikácia: Možno aplikovať štetcom, valčekom alebo striekacou pištoľou; schnutie cca 8 hodín.
  • Vodeodolnosť: Tvorí vodotesný štít, ktorý chráni drevo pred vlhkosťou.
  • Univerzálne použitie: Vhodná ako pre interiérové, tak exteriérové plochy vrátane fasád, plotov a nábytku, dostupná v rôznych farbách.

Špecifikácia lazúry na drevo:

Akrylový ochranný lak na drevo poskytuje efektívnu ochranu pred UV žiarením a nepriaznivými poveternostnými vplyvmi vďaka obsahu UV filtrov. Produkt je určený na dlhodobú ochranu a dekoratívne dokončenie drevených povrchov, s rýchlym schnutím do jednej hodiny a možnosťou aplikácie v dvoch vrstvách pre zosilnenie farby.

Použitie univerzálnej akrylového laku na drevo:

Tento akrylový lak je určený na dlhodobú ochranu a dekoratívnu úpravu nových aj predtým ošetrených drevených povrchov ako vo vnútri, tak aj vonku. Možno ho aplikovať na drevené fasády budov, ploty, záhradný nábytok, terasy, balkóny, dvere, okenné rámy a ďalšie drevené konštrukcie.

Inštrukcie k aplikácii:

Príprava povrchu

Povrch pred aplikáciou musí byť suchý (maximálna vlhkosť 20 %). Dôkladne očistite od nečistôt, mastnoty, prachu, plesní a pod.

Na získanie hladkého povrchu bez viditeľných miest starých povlakov (farba alebo ochranný prostriedok na drevo) je nutné ich z povrchu úplne odstrániť mechanicky (škrabkou, podlahovou kefou), tepelne (teplovzdušnou pištoľou, infračervenými lúčmi) alebo chemicky.

Povrch vybrúsime jemnozrnným brúsnym plátnom, odstránime prach.

Základný náter

Na dosiahnutie najlepšieho ochranného účinku a jednotnej farby sa odporúča aplikovať na nové alebo očistenie povrchy. Pred základným náterom sa uistite, že drevený povrch je čistý a suchý. Hrany drevených výrobkov treba ošetriť starostlivejšie.

Aplikácia vrchnej vrstvy

Pred aplikáciou vrchného náteru sa uistite, že podkladová vrstva je dostatočne suchá.

Lazúru nanášajte v 1-2 vrstvách. Tretia vrstva sa aplikuje na dosiahnutie tmavšieho odtieňa farby. Každá ďalšia vrstva zintenzívňuje farbu. Produkt nanášajte jednotne v jednej vrstve pozdĺž vlákien dreva a vyhýbajte sa čiastočnému prekrývaniu. Dôkladné ošetrenie hrán povrchu podstatne zlepšuje jeho odolnosť voči vlhkosti.

Druhú vrstvu naneste po 8 hodinách.

Aplikácia by mala byť vykonávaná pri teplote vzduchu a povrchu od +10 °C do +30 °C a relatívnej vlhkosti vzduchu nižšej ako 80 %. Produkt neaplikujte priamo na slnku, za silného vetra a dažďových zrážok. Náter by nemal byť počas 24 hodín po aplikácii vystavený zrážkam. Povrch úplne stvrdne a dosiahne svoje ideálne vlastnosti za 14 dní.

Čistenie nástrojov

Nástroje vyčistite rozpúšťadlom. Potom ich v prípade potreby vyčistite teplou vodou.

Další barevné varianty lazury na dřevo:

 

Dodatočné parametre

Kategória: Farby a laky na drevo
Spotreba na jednu vrstvu: rezivo - 125-250 ml/m2, hobľované drevo -80-125 ml/m2
Aplikácia: Štetcom, maliarskym valčekom alebo striekacou pištoľou
Doba schnutia (23°?, 50% RH): 8 hodín
Obsah pevných látok (DSTU ISO 3251): 53 %
Hustota (DSTU ISO 2811-1): 0,93 g/cm3
Lesk (DSTU ISO 2813): 90-120 GU
Tvrdnutie (DSTU ISO 1522): 35 vteřin
Záručná doba: 24 mesiacov
Balenie: 0,75 l

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: