Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk.

Designová betonová stierka 20 Kg - Piesková (bez penetrácie a laku)

Kód: BET/PIS
€129 €107,50 bez DPH
Skladom

Designová betónová stierka vhodná do všetkých typov interiérov a exteriéru. Týmto typom materiálu navodíte industriálny vzhľad betónu nielen na stenách ale aj v kúpeľniach, sprchových kútoch, schodoch alebo za kuchynskou linkou.

Betónovú stierku dodávame pripravenú na nanášanie.

TIP: Ďalších farebných variantov docielite kombináciou bielej stierky a univerzálneho tónovacieho pigmentu.

 

Detailné informácie

Spokojní zákazníci
Spokojní zákazníci
Naši zákazníci oceňujú rýchlosť odosielania zásielok, výnimočnú kvalitu produktov a preškolených kolegov, ktorí vždy poradia.
3 — Velkoobchodní ceny
B2B Spolupráca
Podporujeme architektov, dizajnérov a ďalších realizátorov, ktorí pracujú s našimi produktmi.
2 — Dárek k nákupu
Malý dárek?
Áno:) u nás ku každej objednávke dostanete malú pozornosť. Len tak, pre radosť.

Podrobný popis

Doplnkové informácie

Parameter Hodnota
Balenie 20 kg, penetrácia a lak
Spotreba 1,1 kg/m2
Doba schnutia 12–48 hodin
Nanášanie hladidlo, štětka
Podklad súčasťou balenia
Teplota nanášania 5–20°C
Použitie steny, kuchyne, kúpeľne,
interiér, krby

Vlastnosti betónové stierky:

  • Mechanicky odolná.
  • Jednoduchá, rýchla a bezprašná aplikácia.
  • Možnosť imitácia bridlice, štuku a ďalších materiálov.
  • Teplotě, vodě a oděru odolná.
  • Aplikácia na akýkoľvek savý podklad (sadrokartón, betón a ďalšie).
  • Luxusný vzhľad pohľadového betónu a farebná stálosť.

Spotreba betónové stierky

Priemerná spotreba je cca 1,1 kg na m2 pre jednu vrstvu. Spotreba závisí na pripravenom substrátu a hrúbky nanášanej stierky.

Z jedného 20 kg vedra tak pripravíte približne 18 m2 vo jednej vrstve alebo 9 m2 v dvoch vrstvách. V prípade objednania 2 a viac produktov rovnakej farby nájdete v košíku množstevnú zľavu. Namerané hodnoty sú uvádzané v štandardných podmienkach - pri nerovnostiach odporúčame objednať viac materiálu.

Cena bez DPH za m2 činí 12 EUR pri aplikácii dvoch odporúčaných vrstiev betónovej stierky. V tejto cene je započítaná základná penetrácia a tiež finálný lak.

Plocha povrchu 1 m2 18 m2 36 m2 54 m2 72 m2 90 m2 108 m2
Spotreba stierky 1,1 kg 20 kg 40 kg 60 kg 80 kg 100 kg 120 kg
Počet kbelíků - 1 2 3 4 5 6

TIP: Ďalších farebných variantov docielite kombináciou bielej stierky a univerzálneho tónovacieho pigmentu.

Ako pripraviť a naniesť betónovou stierku?

Príprava povrchu a aplikácia penetrácie

Stierku možno aplikovať na akýkoľvek savý povrch (jadrová omietka, sadrokartón, štuka, stratené debnenie, starý betón). Stierka nesmie byť nanášaná na zmrznuté, vlhké, silne nasluněné podložia, alebo za hmly alebo dažďa. Okolitá teplota by mala dosahovať 5-20 ° C.
Očistite pripravený povrch od mastnoty a nečistôt. Praskliny vyplňte maltou alebo lepidlom. Drobné nerovnosti zakryjete pri aplikácii betónovej stierky. Súčasťou balenia je aj penetrácia pod betónovú stierku, zvyšujúce priľnavosť betónové stierky a zvýšenie jej mechanickej odolnosti. Penetráciu zamiešajte a pripravený a očistený povrch penetrujte penetračnou štetkou po celom povrchu a nechajte zaschnúť cca 2 hodiny.

Premiešanie betónové stierky

Betónovú stierku je nutné pred aplikáciou dôkladne premiešať, buď ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami (~ 400 ot / min) za účelom získania jednotnej konzistencie. Ak je stierka hustá, je možné ju zriediť trochou vody.

Nanesenie prvej, základnej vrstvy

Na hotový a pripravený povrch by mali byť nanesené celkom dve vrstvy betónovej stierky. Prvá vrstva s hrúbkou 1–2 mm za pomocou hladidla z nerezovej ocele. Prvá vrstva by mala schnúť cca 3–6 hodín.

Nanesenie druhej textúrovej vrstvy

Druhú vrstvu naneste pomocou špachtle alebo hladidla z nerezovej ocele so zaoblenými rohmi. Textúrová vrstva by mala byť vykonaný krátkymi, nepravidelnými pohybmi kvalitným, nerezovým hladidlom - krúživými, vertikálnymi či horizontálnymi pohybmi.Pre dosiahnutie efektu tieňovanie / žíhaním je potreba silné a energeticky vtierať vybranej oblasti a držať pritom hladidlom ploche s minimálnym sklonom k povrchu.

Ak bude pri nanášaní plocha stierka vlhká a plastická, dosiahnete rovnomerného a hladkého povrchu. Ak pracujete s čerstvým povrchom, mozem dosiahnuť rôznych efektov, napr odtlačením skrutiek, bridlice alebo štuku. Druhá vrstva by mala schnúť cca 1–3 hodín.

Nanesenie finálneho laku

Lak zvyšuje životnosť a odolnosť betónovej stierky. Finálny lak aplikujte po zaschnutí druhej vrstvy (po cca 3 hodinách). Keďže je lak hustej konzistencie. Premiešajte a aplikujte pomocou maliarske štetky alebo valčeka. Spotreba laku je cca 0,1 kg na 1 m2 betónovej stierky - v klasickom prostredí aplikujte 2 vrstvy tohto laku. Lak by mal schnúť cca 6 hodín.

Pri použití betónovej stierky v priestoroch so zvýšeným výskytom vlhkosti alebo pri styku s vodou aplikujte 3–4 vrstvy finálneho laku. V týchto prípadoch náter opakujte podľa potreby každých 6–12 mesiacov pre zachovanie odolnosti a kvality. Lak je štandardne súčasťou betónové stierky, napriek tomu však pre vlhké miesta a miesto kde je možné prísť do styku s vodou, odporúčame vziať lak na betónovú stierku navyše.

Viac informácií nájdete v našom článku Betónová stierka svojpomocne

Často kladené otázky k betónovej stierke

Dizajnová betónová stierka Hermann je povrchový materiál určený pre interiéry aj exteriéry. Ponúka industriálny vzhľad betónu a je možné ju aplikovať na steny, kúpeľne, sprchové kúty, schody, krby, kuchynské linky a ďalšie povrchy.

1. Naniesť penetráciu.
2. Premiešať stierku.
3. Následne sa nanesie prvá vrstva, nechá sa schnúť
4. Potom sa nanesie druhá textúrová vrstva.
5. Nakoniec sa aplikuje finálny lak.

Áno, betónová stierka je vhodná pre kúpeľne a kuchyne, vďaka svojej odolnosti voči vode a mastnote. Pre kúpeľne sa odporúča použiť vodeodolný (hydrofóbny) lak pre lepšiu ochranu proti tečúcej vode.

Stierka obsahuje živicu, pomocné látky, pigment, cement, kremenný piesok a vodu. Má technickú špecifikáciu PN-EN 15824:2017 a odolnosť voči vodnej pare a absorpcii vody.

Po aplikácii laku stierka odolá vlhkosti a nečistotám. V prípade použitia stierky v sprchovacom kúte odporúčame aplikovať navyše hydrofóbny lak ktorý zaistí odolnosť voči tečúcej vode.

Betónové stierky je možné miešať podľa ľubovôle. Na zvýšenie efektu je možné pre prvú vrstvu použiť inú farbu ako pre druhú vrstvu. Stierky je tiež možné dofarbiť pomocou farebných pigmentov. Na to sa hodí predovšetkým biela stierka. Ostatné stierky môžete stmaviť čiernym pigmentom.

Vďaka našej penetrácii drží betónová stierka takmer na všetkých povrchoch. Môžete ju použiť na kartónové dosky, betón, penobetón, sadrové, betónové, kachličky, vápenno-cementové a ďalšie omietky. Stierka je vhodná aj na povrchy z tehál a ďalších materiálov.

 

Príslušenstvo k betonové stierke  

 

Technická špecifikácia betónovéj stierky Hermann

Parametr Hodnota
Základ živica, pomocné látky, pigment, cement, kremenné piesok, voda
Priepustnosť vodnej pary V2
Absorpcia vody W3
Technická špecifikácia PN-EN 15824:2017
Teplota skladovania 5°C– 25°C
Tvrdnutie 24 hodin
Tepelná trvalosť NPD
Reakcia na oheň F

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: