Máte záujem o realizáciu jedným z našich partnerov? Zavolajte na +420 773 826 151 alebo pošlite dopyt na farebna@dekorativna-omietka.sk
2 hodnotenia

Designová betonová stierka 20 Kg - Tmavo šedá (vrátane penetrácie a lesklého laku)

Designová betónová stierka vhodná do všetkých typov interiérov a exteriéru. Týmto typom materiálu navodíte industriálny vzhľad betónu nielen na stenách ale aj v kúpeľniach, sprchových kútoch, schodoch alebo za kuchynskou linkou.

Betónovú stierku dodávame pripravenú na nanášanie a to vrátane penetračného podkladu (2,5 kg) a vrátane lesklého perlového vosku (0,5 L).

TIP: Ďalších farebných variantov docielite kombináciou bielej stierky a univerzálneho tónovacieho pigmentu.

Skladom
Kód: BET/TMSED/PERL
€169 €140,83 bez DPH

Doplnkové informácie

Parameter Hodnota
Balenie 20 kg, penetrácia a leskly perlový lak
Spotreba 1,1 kg/m2
Doba schnutia 12–48 hodin
Nanášanie hladidlo, štětka
Podklad súčasťou balenia
Teplota nanášania 5–20°C
Použitie steny, kuchyne, kúpeľne,
interiér, krby

Vlastnosti betónové stierky:

  • Mechanicky odolná.
  • Jednoduchá, rýchla a bezprašná aplikácia.
  • Možnosť imitácia bridlice, štuku a ďalších materiálov.
  • Teplotě, vodě a oděru odolná.
  • Aplikácia na akýkoľvek savý podklad (sadrokartón, betón a ďalšie).
  • Luxusný vzhľad pohľadového betónu s lesklým perflovým lakom.
  • Farebná stálosť.

Vizuál betónovej stierky

Spotreba betónové stierky

Priemerná spotreba je cca 1,1 kg na m2 pre jednu vrstvu. Spotreba závisí na pripravenom substrátu a hrúbky nanášanej stierky.

Z jedného 20 kg vedra tak pripravíte približne 18 m2 vo jednej vrstve alebo 9 m2 v dvoch vrstvách. V prípade objednania 2 a viac produktov rovnakej farby nájdete v košíku množstevnú zľavu. Namerané hodnoty sú uvádzané v štandardných podmienkach - pri nerovnostiach odporúčame objednať viac materiálu.

 

Plocha povrchu 1 m2 18 m2 36 m2 54 m2 72 m2 90 m2 108 m2
Spotreba stierky 1,1 kg 20 kg 40 kg 60 kg 80 kg 100 kg 120 kg
Počet kbelíků - 1 2 3 4 5 6

TIP: Ďalších farebných variantov docielite kombináciou bielej stierky a univerzálneho tónovacieho pigmentu.

Ako pripraviť a naniesť betónovou stierku?

Príprava povrchu a aplikácia penetrácie

Stierku možno aplikovať na akýkoľvek savý povrch (jadrová omietka, sadrokartón, štuka, stratené debnenie, starý betón). Stierka nesmie byť nanášaná na zmrznuté, vlhké, silne nasluněné podložia, alebo za hmly alebo dažďa. Okolitá teplota by mala dosahovať 5-20 ° C.
Očistite pripravený povrch od mastnoty a nečistôt. Praskliny vyplňte maltou alebo lepidlom. Drobné nerovnosti zakryjete pri aplikácii betónovej stierky. Súčasťou balenia je aj penetrácia pod betónovú stierku, zvyšujúce priľnavosť betónové stierky a zvýšenie jej mechanickej odolnosti. Penetráciu zamiešajte a pripravený a očistený povrch penetrujte penetračnou štetkou po celom povrchu a nechajte zaschnúť cca 2 hodiny.

Premiešanie betónové stierky

Betónovú stierku je nutné pred aplikáciou dôkladne premiešať, buď ručne alebo miešadlom s nízkymi otáčkami (~ 400 ot / min) za účelom získania jednotnej konzistencie. Ak je stierka hustá, je možné ju zriediť trochou vody.

Nanesenie prvej, základnej vrstvy

Na hotový a pripravený povrch by mali byť nanesené celkom dve vrstvy betónovej stierky. Prvá vrstva s hrúbkou 1–2 mm za pomocou hladidla z nerezovej ocele. Prvá vrstva by mala schnúť cca 3–6 hodín.

Nanesenie druhej textúrovej vrstvy

Druhú vrstvu naneste pomocou špachtle alebo hladidla z nerezovej ocele so zaoblenými rohmi. Textúrová vrstva by mala byť vykonaný krátkymi, nepravidelnými pohybmi kvalitným, nerezovým hladidlom - krúživými, vertikálnymi či horizontálnymi pohybmi.Pre dosiahnutie efektu tieňovanie / žíhaním je potreba silné a energeticky vtierať vybranej oblasti a držať pritom hladidlom ploche s minimálnym sklonom k povrchu.

Ak bude pri nanášaní plocha stierka vlhká a plastická, dosiahnete rovnomerného a hladkého povrchu. Ak pracujete s čerstvým povrchom, mozem dosiahnuť rôznych efektov, napr odtlačením skrutiek, bridlice alebo štuku. Druhá vrstva by mala schnúť cca 1–3 hodín.

Nanesenie finálneho laku

Lak zvyšuje životnosť a odolnosť betónovej stierky. Finálny lak aplikujte po zaschnutí druhej vrstvy betónovej stierky (cca po cca 6–12 hodinách). Keďže je lak hustej konzistencie, premiešajte a aplikujte pomocou maliarskej štetky. Spotreba laku je cca 0,1 kg na 1 m² betónovej stierky – v klasickom prostredí aplikujte 2 vrstvy tohto laku.

Na dosiahnutie lesklého efektu, premiešajte lesklý lak (0,5 l) a aplikujte valčekom alebo štetcom ako finálnu vrstvu laku. Lesklý lak môžete tiež zmiešať s klasickým lakom a docieliť tak lesklosť, ktorú požadujete.

Betónovú stierku dodávame vrátane penetračného podkladu (4 kg) a vrátane klasického finálneho laku (1,5 l) a lesklého finálneho laku (0,5 l).

Príslušenstvo k betonové stierke

 

Technická špecifikácia betónovéj stierky Hermann

Parametr Hodnota
Základ živica, pomocné látky, pigment, cement, kremenné piesok, voda
Priepustnosť vodnej pary V2
Absorpcia vody W3
Technická špecifikácia PN-EN 15824:2017
Teplota skladovania 5°C– 25°C
Tvrdnutie 24 hodin
Tepelná trvalosť NPD
Reakcia na oheň F
Späť do obchodu